ظهر امروز فرماندار آستارا از روند ساخت و توسعه فاز دوم اسکله این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه شعبه آستارا صبح IMG_1383امروز فرماندار آستارا به همراه معاون برنامه ریزی و عمرانی از نزدیک از روند ساخت فاز دوم اسکله منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا بازدIMG_1378ید کرد.

سیروس شفقی  با بیان اینکه بندر آستارا مرکز ثقل کریدور شمال – جنوب خواهد بود افزود:

نزدیکی کشورهای عراق، ارمنستان و ترکیه به بندر آستارا به عنوان شمالی ترین بندر دریای خزر یکی دیگر از شاخص های منحصر به فرد این شهرستان است.

شفقی با تاکید بر اینکه در حال حاضر عملیات احداث اسکله دوم بندر چند منظوره آستارا با سرعت در حال انجام است تصریح کرد:

با اتمام فاز دوم بندر چند منظوره آستارا و منطقه ویژه اقتصادی بندر شاهد رشد و توسعه استان و شهرستان در حوزه اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان این شهرستان خواهیم بود.

فرماندار آستارا در ادامه با اشاره به تسریع در اتمام فاز دوم اسکله بندر آستارا بر لزوم همکاری و تعامل مسئولان ذیربط تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه شعبه آستارا بندر چند منظوره آستارا برای تخلیه و بارگیری کشتی‌های ۲ هزار تنی پیش‌بینی شده و پس از تکمیل، پذیرای همزمان پنج کشتی در پنج اسکله اختصاصی خود می‌شود.

بندر آستارا به ظرفیت نهایی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن تخلیه و بارگیری سالانه کالا پیش‌بینی و طراحی شده که یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آن با یک اسکله اختصاصی مربوط به تخلیه و بارگیری سوخت و مواد نفتی خواهد بود و ۲ میلیون تن دیگر نیز به تخلیه و بارگیری دیگر کالا اختصاص می‌یابد.