مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان و سرپرست منطقه ويژه اقتصادي آستارا :

کشتی شش هزار تنی با طول ١٤٠ متر وارد بندر آستارا ‌‌شد

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه شعبه آستارا مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: برای اولین بار کشتی شش هزار تنی از بندر اکتائو قزاقستان وارد بندر آستارا در استان گیلان شد.
مدیرکل منطقه ويژه اقتصادي استارا اظهار کرد: این نخستین کشتی با تناژ بالغ بر ۴ هزار تن کالا است که وارد این بندر در شمال استان گیلان شده است .
مهندس چراغی با اشاره به مبدا حرکت این کشتی از بندر اکتائو قزاقستان افزود: این کشتی با نام «پرین» به طول ۱۴۰ متر و حامل رول آهن و شمش به وزن ۴ هزار و ۳۰۰ تن در اسکله آستارا پهلو گرفت.
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با تأکید بر این‌که بسیاری از مراکز تولیدی غرب و شمال غرب کشور به بندر آستارا نزدیک می‌باشند، افزود: بهره‌برداری بهینه از فرصت‌های موجود در راستای توسعه بندر آستارا و رونق اقتصادی این منطقه با هدف تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتی در سال اقتصاد، اقدام و عمل مدنظر مقام معظم رهبری، از سیاست‌های سازمان بنادر و دریانوردی است.

وی با اشاره به موقعیت ویژه اقتصادی آستارا و مزیت‌های نسبی این بندر در تبادلات تجاری، گفت: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به دلیل دسترسی به استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، از ظرفیت بالایی برای تبادلات تجاری برخوردار است.

چراغی افزود: با اقدامات خوبي كه در زمينه لايروبي در بندر استارا انجام شده است محدودیتی برای ورود و خروج شناورها در بندر آستارا وجود ندارد و به یقین بندر آستارا در آینده نه چندان دور تبدیل به یکی از بندرهای مهم شمال کشور خواهد شد.