مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری آذربایجان از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه شعبه بندر آستارا، مدیر بنادر جمهوری آذربایجان و هیئت همراه، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی کشور، مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان صبح امروز از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا بازدید کردند.

index (Copy)

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران در بندر آستارا اظهار داشت: دیدار و بازدید امروز نشان‌دهنده تعامل و همکاری تنگاتنگ دو کشور ایران و آذربایجان است که امیدواریم این همکاری هچنان مستمر بوده و ادامه داشته باشد.

حسین چراغی با اشاره به اینکه با تکمیل کریدور شمال و جنوب شاهد توسعه اقتصادی منطقه و کشور خواهیم بود اعلام کرد: بارانداز ریلی آستارا و منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا از پتانسیل‌های ممتاز این شهرستان است که بایستی از این امتیاز به‌نحو احسن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ارتباط بسیار خوبی را با سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری آذربایجان برقرار کرده ایم افزود: با توجه به نزدیکی بندر آستارا به کشورهای حاشیه دریای خزر و بالاخص بنادر جمهوری آذربایجان می‌توانیم تا حدود زیادی به حوزه اقتصادی و حمل و نقل بین دو کشور رونق ببخشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا یکی از بنادر مهم در حوزه صادرات و واردات کالاهای مختلف است گفت: با توجه به اینکه بندر آستارا محل تلاقی دو قاره و کریدورهای مختلف حمل و نقل است در آینده نزدیک می‌تواند نقش راهبردی مهمی در منطقه داشته باشد.

چراغی با بیان اینکه روابط ایران با جمهوری آذربایجان در حوزه بندری و دریایی روز به روز در حال افزایش است خاطرنشان کرد: در راستای افزایش توسعه مناسبات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی میان دو کشور با تمام توان تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام/