با حضور سرپرست استانداری گیلان ۵۰ میلیارد ریال پروژه بندری در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا،ارسلان زارع  با حضور در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا دو باب انبار سرپوشیده با اعتباری بالغ‌ بر ۵۰ میلیارد ریال را افتتاح کرد.

سرپرست استانداری گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین ویژگی دولتمردان ساده زیستی و صداقت با مردم است که بایستی همواره مدنظر مسئولان دولت قرار بگیرد.

بندرآستارا-۱۶

بندرآستارا-۱۴

 

ارسلان زارع با اشاره به تحریم‌های ناحق و ظالمانه استکبار جهانی علیه ملت ایران افزود: ملت غیور ایران اسلامی با تأسی از فرامین رهبر معظم انقلاب قطعاً از این گردنه سخت تحریم‌ها نیز عبور می‌کنند.

زارع با اشاره به ظرفیت‌های بالای بندر آستارا در حوزه تجاری و اقتصادی در استان گیلان تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا یکی از مهم‌ترین بنادر شمالی کشور در حوزه واردات و صادرات کالا محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بندر آستارا نزدیک‌ترین بندر به بنادر حاشیه دریای خزر است افزود: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا با مشارکت بخش خصوصی و همکاری سازمان بنادر و دریانوردی توانسته یک بندر فعال و پویا را ایجاد کنند.

بندرآستارا-۴

بندرآستارا-۱۷

سرپرست استانداری گیلان بابیان اینکه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر آستارا، نویدبخش آینده درخشان در حوزه تجاری این شهرستان است گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان بایستی با تمام وجود از توانمندی‌های بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری حمایت کنند.

دو باب انبار سرپوشیده به مساحت ۴ هزار مترمربع با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی بندر آُستارا با حضور سرپرست استانداری گیلان و جمعی از مسئولان شهرستان به بهره‌برداری رسید.

بندرآستارا-۸

منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به‌عنوان نخستین بندر خصوصی ایران، یکی از مسیرهای بهینه ترانزیت کالاهای کشور ترکیه به کشورهای حاشیه دریای خزر است که این مسیر می‌تواند سبب افزایش میزان ترانزیت کالا از کشور و بازگرداندن سهم ازدست‌رفته آن به کشور باشد.

یکی از مهم‌ترین مشکلات بندر تجاری آستارا عدم صدور کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی است که همین امر سبب می‌شود انجام عملیات ترانزیت و صادرات با بروکراسی بیشتری صورت پذیرد.

 

انتهای پیام/