آستارا- منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا با وجود شیوع کرونا و اعمال برخی محدودیت ها شاهد تخلیه و بارگیری انواع کالاهای صادراتی و وارداتی است.

به گزارش روابط عمومی مجتمع بندری آستارا، منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا با ۶۰ هکتار وسعت، در حال حاضر و با وجود شیوع ویروس کرونا و وجود برخی محدودیت‌ها با دو پست اسکله و سیلوهای نگهداری غلات و کالا، همواره شاهد تخلیه و بارگیری انواع کالاهای صادراتی و وارداتی است.

بندر آستارا که برای تخلیه و بارگیری کشتی‌های ۳ هزار و ۵۰۰ الی ۵ هزار تنی طراحی شده است، در شمال غربی استان گیلان قرار دارد و به علت نزدیکی به مراکز تولید در استان‌های شمال غرب کشور از توانمندی بسیار بالایی در حوزه صادرات از ایران به کشورهای حاشیه دریای خزر برخوردار بوده و نزدیک ترین مسیر اتصال تجارت و ترانزیت کالا بین سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا است.

وجود بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا، ۳۸ و نیم کیلومتر مرز خاکی، ۱۶ کیلومتر مرز دریایی با کشور آذربایجان، راه آهن بین المللی آستارا – آستارا و محور ارتباطی و بین المللی اردبیل به آستارا به عنوان یکی از شاهراه‌های ارتباطی شمال کشور، آستارا را به کانون تجارت، حمل و نقل و صادرات و واردات شمال ایران و منطقه تبدیل کرده است.

انتهای پیام/