اهداف ایجاد بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا

شرکت خدمات دریایی و بندری کاوه

اهداف ایجاد بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا

Your Content Goes Here

ضرورت ایجاد بندر :
نزدیکی به صنایع غرب و شمال غرب کشور و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده حمل کالاها برای صنایع تولیدی ، در استانها ی مجاور
وجود مرز زمینی و دریایی در یک منطقه استراتژیک
کاهش مایل دریایی و نزدیک بودن به بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر
قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال-جنوب
بدلیل ایمن و ارزان بودن مسیر دریایی ورود کالا برای بازرگانان به صرفه تر است
با اتصال راه آهن قزوین- رشت-آستارا به این بندر عملاً بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا به شاهراه مراصلاتی کشور وصل خواهد شد و تجارت کشور که با بنادر مهم شرق دریای خزر بصورت محدود بود، خواهد توانست ارزان تر ، ایمن تر و سریع تر شود.
با راه اندازی اسکله ها و مخازن نفتی بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا با ظرفیت ۲ میلیون تن با توجه به نزدیکی مرز عراق به این بندر، بندر آستارا می تواند به یکی از پایگاه های مهم نفتی و سوختی کشور تبدیل شود.
تسهیل تجارت ترکیه و ارمنستان با کشور های CIS
تجارت این کشورها از طریق بندر آستارا ،علاوه برکاهش هزینه و نزدیک بودن ، کشورهای واسطه را از چند کشور به یک کشور تقلیل می دهد.
رونق صادرات محصولات کشاورزی و تولیدی
در حال حاضر بیشتر صادرات شمال کشور نظیر کیوی ،سیمان و … از طریق مرز زمینی از مسیر (آستارا-آذربایجان-روسیه) حمل می گردد که بندر آستارا می تواند با ایجاد زیرساختهای لازم و حذف کشور واسطه ضمن رونق بخشیدن به صادرات ،کالا را با بهای کمتری به مصرف کننده تحویل نماید.
توسعه گردشگری دریایی
شاید یکی از مباحثی که هنوز در کشور به صورت عام به آن پرداخته نشده است ،گردشگری دریایی می باشد که برای بسیاری از هموطنانمان جذابیت فراوانی دارد.
آستارا به سبب موقعیت توریستی خود می تواند کمک شایانی در این زمینه به صنعت گردشگری داشته باشد و ضمن ایجاد اشتغال ،زمینه را برای رفاه مردم فراهم سازد.
اقدامات و فعالیت های انجام شده در مراحل ساخت مجتمع بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا
اصلاح و برداشت موج شکن های قدیم به طول بیش از ۷۲۰ متر
احداث دایک و موج شکن به طول بیش از ۲۱۱۳ متر
استقرار و نصب علائم کمک ناوبری
لایروبی حوضچه ۱۸ هکتاری ایجاد شده با حجم بیش از یک میلیون و دویست هزار متر مکعب
احداث یک پست اسکله از نوع شمع و عرشه به طول ۱۳۰ متر
احداث محوطه پشتیبانی به مساحت ۱۰ هکتار
فنس کشی و محصور نمودن کل محوطه بندری به مساحت ۵۵ هکتار
نصب و راه اندازی تاسیسات نظیر تاورهای روشنایی ، برق ۳۰۰ کیلو وات ، باسکولهای ۶۰ تنی ، فیبر نوری و تجهیز ساختمان و ابنیه
تجهیز ، ایجاد و راه اندازی بستر های شبکه رایانه ای ، تامین سخت افزار و نرم افزار های تخصصی مدرن بندری و عمومی و هند هلد .
استقرار ماشین آلات و تجهیزات بندری شامل جرثقیل ، لیفتراک ، کشنده و کفی .

لازم به ذکر است فاز نخست بندر تجاری آستارا در طول ۲۲ ماه کاری و در مورخ ۲۳/۵/۹۱ همزمان با پهلو دهی آزمایشی اولین کشتی، آماده بهره برداری شد و در فروردین ماه سال ۱۳۹۲ افتتاح شد.

تاثیر ایجاد مجتمع تجاری بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا
به دلیل فقدان بندر تجاری در غرب کشور سالانه حدود یک میلیون تن کالا در بندر انزلی تخلیه شده و حدود ۱۵۰ مایل راه دریایی برای هر کشتی اضافه طی می شود سپس این مقدار کالا به کامیون بارگیری شده و از طریق راه زمینی به استانهای اردبیل ، آذربایجان شرق و غربی حمل می شود که حداقل ۱۶۰ کیلومتر مسیر طولانی تر شده و به ازای هر تن کرایه حمل اضافی تحمیل می شود بنابراین با راه اندازی بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا قیمت تمام شده حمل کالا نیز کاهش می یابد
تعداد کامیون موردنیاز برای حمل یک میلیون تن کالا از بندر انزلی به مقصد استان اردبیل و اذربایجان حدود ۵۰۰۰۰ دستگاه می باشد که هر یک از این کامیونها علاوه بر ترافیک جاده ها و کاهش ایمنی ، هزینه های زیادی از قبیل سوخت ، استهلاک ، فرصت و زمان و… دارند یعنی ۵۰۰۰۰ دستگاه کامیون هر یک ۱۶۰ کیلومتر مسیر طولانی تر طی می کنند به عبارت دیگر ۸ میلیون کیلومتر مسیر اضافی طی می شود . باتوجه به هزینه مسیر هر کیلومتر میلیارد ها تومان هزینه اضافی تحمیل می گردد . با راه اندازی بندر استارا در بخش حمل و نقل زمینی صرفه جویی خواهد شد.
با حذف مسیر ۱۶۰ کیلومتری ترافیک رفت و برگشت کامیون و جابجایی حداقل یک میلیون تن کالا تاثیر شگرفی در کاهش هزینه و افزایش ایمنی تردد در مسیر انزلی به آستارا خواهد داشت وکاهش سوانح وجلوگیری از تصادم کامیونهای حامل بار که اغلب جراحت و مرگ و میر هموطنان را موجب خواهد شد .
با راه اندازی بندر آستارا کالای موردنیاز غرب کشور از آن بندر تامین و حدود یک میلیون تن کالای جدید وارد بندر انزلی خواهدشد که بدین ترتیت ظرفیت بنادر استان گیلان افزایش خواهد یافت .
با احداث کارخانه های فولاد آستارا، اردبیل و آذربایجان غربی و شرقی مواد اولیه آنها از ببندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا وارد و به دلیل کوتاه شدن مسیر و کاهش هزینه حمل قیمت تمام شده کالای تولید شده کاهش خواهد یافت .
موقعیت ممتاز جغرافیایی بندر آستارا به دلیل کوتاه شدن مسیر دریایی ، خشکی منجر به افزایش کالای ترانزیتی به مقصد کشور های عراق و ترکیه شده و کالای صادراتی آن کشورها به مقصد روسیه و آذربایجان از بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا ترانزیت می گردد که باعث رونق بیشتر این بندر و منطقه خواهد شد.
با عنایت به اینکه بندر انزلی تنها بندر فعال استان گیلان می باشد لذا در شرایط بحرانی و اضطرار امکان پهلودهی کشتی و تخلیه کالا مقدور نمی باشد وبه ناچار کشتی باید به بنادر استان مازندران سفر نماید که در این صورت قیمت حمل کالا نیز افزایش می یابد وبه ضرر مشتری ومصرف کننده می باشد با فعال شدن بندر آستارا این مشکل مرتفع می شود.
با راه انداری بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا سازمانها ، ادارات وشرکتهای متعدد و جدیدی از جمله گمرک ، پایانه حمل و نقل ، بیمه و بانک ، قرنطینه ، استاندارد ، شرکتهای کشتیرانی ، حق العمل کار ، بارشماری ، حمل ونقل زمینی ، آب وآذوقه رسانی ، تخلیه و بارگیری ، تعمیر و نگهداری ابنیه وتاسیسات ، تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی و خشکی ، خدمات اداری ، تدارکات و پشتیبانی ،فضای سبز و…فعال خواهد شد که باعث ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و هزار فرصت شغلی به طور غیر مستقیم می گردد . با فعال شدن شرکتها و موسسات مذکور درآمد سرشاری عاید آنها خواهد شد و از این راه در آمد شهرداری، تجار و بازرگانان افزایش می یابد که باعث تحول اقتصادی بزرگی در شهر و منطقه می گردد .
با احداث بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا و فعال شدن بخش تجارت به دنبال آن افزایش توریسم ، سایر هموطنانمان نیز از مزایای این موهبت الهی بر خوردار خواهند شد که این خود عاملی برای ایجاد اشتغال و درآمد جدید خواهد بود .
جلوگیری از هدر رفتن سرمایه های ملی که صرف احداث موج شکنها ، اسکله ها ، پسکرانه ، ساختمانها ، لایروبی و غیره برای ساخت بندر صیادی هزینه شده بود وبه دلیل مقرون به صرفه نبودن صیادی بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا در حال متروکه شدن بوده و با تبدیل این بندر به بندر تجاری و واگذاری آن به بخش خصوصی بندر آستارا با تغییر کاربری و ایجاد شرایط مطلوب تر مجدداٌ احیا و فعال می گردد و از رکود و بلا استفاده ماندن سرمایه گذاری انجام شده نیز پیشگیری شده و نیازهای محلی و ملی رفع خواهد شد.
با فعال شدن بندر آستارا مشاغل دریایی و بندری افزایش می یابد و به تبع آن باعث جذب جمعیت روستاهای همجوار و حتی سایر شهرهای نزدیک می شود و از این طریق فرهنگ استفاده از دریا و دریانوردی افزایش و اشاعه خواهد یافت و این فرهنگ به استانهای اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی که فاقد دریا می باشند گسترش می یابد .
راه اندازی بندر آستارا موجب می شود دانش فنی و مهارتهای امور دریایی و بندری از بندر انزلی به آن بندر و منطقه انتقال یابد و دید گاه اقتصادی و فرهنگی آنان را به نفع جامعه و اجتماع در جهت رونق تجارت داخلی و خارجی تغییر دهد.
شکل گیری بندر جدید در غرب کشور بر میزان توانمدیهای ایران در انتقال وجابجایی کالامی افزاید که با ایجاد مزیت اقتصادی جدید کشورهای روسیه ، آذربایجان ،عراق و ترکیه از آن در حمل و نقل کالا به عنوان مسیر ترانریت نو استقبال چشمگیری خواهند کرد و درآمد قابل توجه ای را نصیب کشورمان خواهد کرد .
بندر آستارا با توجه به موقعیت مکانی و جغرافیای سیاسی تمام شرایط یک بندر چند منظوره اعم از پذیرش کشتی و کالاهای عمومی – سوختی – وارداتی – صادراتی – ترانزیتی و مسافری را خواهد داشت که در نوع خود کم نظیر خواهد بود.
یکی از ویژه گی های مهم بندر آستارا به دلیل خصوصی بودن آن داشتن اختیار کامل در جذب سرمایه گذار می باشد که از فرایند تشریفات طولانی و زمانبر انتخاب سرمایه گذار بدور می باشد و منجر به بازاریابی جدید و تقویت مناسبات اقتصادی سرمایه گذاران و تجار خواهد شد.
با برخورداری آستارا از فضای مناسب ، اماکن بندری و پسکرانه ، نیازی به خرید زمین جهت توسعه بندر نمی باشد لذا ایجاد و فعال شدن صنایع بندری ودریایی تسریع می یابد.
نقش آفرینی ببندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا در جذب و عبور بخشی از کالاهای کریدور شمال و جنوب
با راه اندازی بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا مسیر دریایی حدود ۱۶۰ مایل کاهش می یابد که موجب کاهش هزینه تردد کشتی هایی که مقصد کالای آنها در غرب کشور است می گردد .
با انجام فعالیتهای دریایی و بندری صنایع وابسته به این بخش از اقتصاد در آستارا فعال می گردد و این منطقه از تمام مزایای یک بندر : اعم از ایجاد درآمد جدید، ایجاد اشتغال مولد ، رونق صنعت توزیع کالا با هزینه و زمان کمتر، رونق صنعت گردشگری و تفریحی ، تسهیل در صدور کالاهای غرب کشور و…برخوردار خواهد شد.