موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی

شهرستان مرزی بندر آستارا در طول جغرافیایی48درجه و52دقیقه و عرض جغرافیایی38درجه و 28دقیقه با مساحت 344 کیلومتر مربع در شمال غربی استان گیلان واقع شده است، این شهرستان که ارتفاع آن نسبت به سطح دریا منهای 27 است در مسیر راه اصلی رشت ـ اردبیل و در منطقه ای جلگه ای ساحلی دریای خزر قرار دارد.

شهرستان آستارا از شرق به دریای خزر، از شمال به کشور جمهوری آذربایجان، از غرب به استان اردبیل و از جنوب به شهرستان تالش در استان گیلان محدود شده و بیش از 85 هزار نفر جمعیت دارد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با مساحت 344 کیلومتر مربع در شمال غرب استان گیلان واقع شده است. این شهرستان در مسیر راه اصلی رشت به اردبیل واقع شده و تنها مرز زمینی استان گیلان با جمهوری آذربایجان است.

منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به سبب واقع شدن در گلوگاه حیاتی دریای خزر و همچنین نزدیکی به مرکز کشور با فاصله 530 کیلومتر از تهران و190 کیلومتر از مرکز استان گیلان از ویژگی های طبیعی منحصر به فردی سود می برد که از جمله آن می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

1- نزدیک ترین مسیر ارتباط دریایی غرب کشور نظیر تبریز، اردبیل و غیره … و اتصال به کشور ترکیه

2- نزديكی به فرودگـاه اردبيل با فاصله 45 كيلومتر

3- ارتباط ریلی با شبکه سراسری راه آهن جمهوری آذربایجان

4- تنها شهرستان دارای مرز خشکی و دریایی

5- قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال ـ جنوب

6- نزدیک ترین بندر به بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر

7- مسیر ترانزیتی به کشورهای همجوار ارمنستان، ترکیه و عراق

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com