بندر آستارا

بندر آستارا


مجتمع بندری آستارا یک منطقه ویژه اقتصادی است که در منتهی الیه شمال غربی کشور در سواحل دریای خزر واقع شده است؛ با استفاده از ظرفیت های قانونی آن، بخش خصوصی می تواند ضمن سرمایه گذاری برای احداث انبار و مراکز لجستیکی و ارزش افزوده، از مزیت صادرات، صادرات مجدد و ترانزیت کالا بدون مواجهه با تشریفات پیچیده گمرکی برخوردار باشد و از تخفیفات در هزینه های بندری نیز بهره مند شود.

وسعت اراضی این بندر بیش از ۵۵ هکتار است و طرح توسعه آن از سال ۱۳۸۸ توسط شرکت سرمایه گذار و بهره بردار آغاز شده است؛ طرح توسعه این بندر در قالب ۳ فاز به نحوی است تا بتواند به انواع کشتی ها و کالا و کانتینرها خدمات رسانی کند.

بندر آستارا هم اکنون از ۲۱۰ متر اسکله برخوردار است و به زودی ۷۵ متر دیگر به طول اسکله های آن افزوده می شود و  با رسیدن طول اسکله های مجتمع بندری آستارا به ۲۸۵ متر، ظرفیت عملیاتی این بندر، به یک میلیون تن در سال خواهد رسید.

مجتمع بندری آستارا، در حال حاضر از ۱۰ هزار متر مربع انبار سرپوشیده و ۵ هزار متر هانگار برخوردار است و حدود ۱۰ هزارمتر مربع انبار سرپوشیده دیگر نیز در آن با سرمایه گذاری متقاضیان مختلف در حال ساخت است.

فاز اول پایانه غلات بندر آستارا از چهار سیلو جمعا به ظرفیت ۱۶ هزار تن به بهره برداری رسیده است و با ساخت فازهای بعدی با استفاده از ظرفیت سازندگان توانمند و قابل اطمینان داخلی یا خارجی، جمع ظرفیت این پایانه به ۶۴ هزار تن می رسد.

تخلیه محموله های کشتی های حامل غلات به درون سیلوهای بندر آستارا با استفاده از کانوایر (نوار نقاله بارگیری بنادر) و با بهره گیری از برج مکنده غلات با توان مکش  ۳۰۰ تن در ساعت انجام می شود.

هم اکنون بیش از نیمی از ترافیک کالاهای تخلیه و بارگیری شده در بندر آستارا را محموله های صادراتی تشکیل می دهد که این مشخصه، بندر آستارا را از سایر بنادر ایران در سواحل دریای خزر متمایز می سازد.

 

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com